Tuzemská vinařská podoblast slovácká (cca 4800 ha)

V této podoblasti najdeme známe obce jako Blatnice p. sv. Antonínkem, Břeclav, Bzenec, Dubňany, Kyjov Milovice, Mutěnice, Strážnice, Šardice.

 

Vinařství Krist

Vinařství založil Tomáš Krist v roce 1996, kdy navázal na mnohaleté rodinné zkušenosti s výrobou vína. Sám jej dnes hodnotí jako mladou a dynamicky se rozvíjející firmu. Vinařství najdete v Milovicích u Kyjova, kde také hospodaří na 10 ha vinic. Vína jsou zpracována nejmodernějšími technologiemi, mezi kterými najdeme řízené kvašení, odbourávání kyselin i školení v sudech barrigue. Vinařství se snaží produkovat výhradně jakostní a přívlastková vína té nejvyšší kvality, o čemž svědčí i řada ocenění.

 

Vinařství Dufek
Datem založení firmy je rok 2003, avšak v rodině se vinaří již více než 100 let. Filozofií rodinného vinařství je motto: „Všechno se podřizuje kvalitě.“ Od jarních prací na vinici počínaje. Vlastní výroba hroznů se provádí v rámci integrované produkce s maximální šetrností k přírodě. Vlastní výroba vín pak probíhá za využití nejmodernějších technologií, jakými jsou pneumatické lisování, řízené kvašení, používání vinifikátorů, jablečnomléčné fermentace, případně doškolování některých vín v dubových sudech. Po dosažení potřebné zralosti jsou vína naláhvována na moderní plnící lince pod ochrannou atmosférou dusíku a uložena ke zrání na láhvi. Vína jsou určena do vinoték, speciálních prodejen, gastronomie a soukromých archívů. Všechna tato vína můžete ochutnat v příjemné atmosféře klenutého sklepa přímo mezi sudy, v sortimentu 30-ti odrůd. Produkce pochází převážně z hroznů z vlastních nových vinic.
 
Vinařství Krásná Hora
U vína se, tak jako u vinic, se snaží o co nejšetrnější přístup s minimem zásahů. Všechna červená a větší část bílých vín, zraje v dubových sudech na jemných kvasničných kalech. Díky sudům, kvasnicím a zdravým hroznům je množství síry v jejich vínech nižší a jejich výraz víc a víc přirozený. Ročně produkuje okolo padesáti tisíc lahví, z toho zhruba 40% míří na export, především do skandinávských zemí, Velké Británie, Irska, Japonska, USA ale i Polska a dalších. V české republice naše vína směřují především do restaurací a barů orientovaných na víno.
 
Vinařství Juřeník & Žďárský
Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno námi, kamarády Robinem a Honzou. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří. Do našich vín se snažíme vtisknout kus sebe a lásky k tomu, co děláme. S roční produkcí okolo 20 000 lahví si můžeme dovolit se s víny radovat a věnovat jim tu největší péči. Při výrobě vín se snažíme neustále posouvat, učit se novým věcem, pracovat na sobě, zlepšovat se a navyšovat jejich kvalitu. Nebojíme se experimentovat ani se nechat inspirovat tisíce let starými metodami.Našim cílem je vyrábět vína přirozená s respektem k dané odrůdě.