Tuzemská vinařská podoblast velkopavlovická (cca 5000 ha)

V této podoblasti najdeme známé obce jako Čejkovice, Velké Pavlovice, Velké Bílovice, Kobylí, Rakvice, Zaječí.

 

Vinařství Vajbar Bronislav

Vinařství bylo založeno v roce 1994 a sídlí ve vinařské obci Rakvice. Bohatá tradice vinařství v obci sahá daleko do historie. Vhodné klimatické podmínky, ale i půdní složení umožňuje docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů, jako základu pro výrobu kvalitního vína. Vinařství Vajbar v současné době obhospodařuje 16 ha plodných vinic. Zaměřuje se na výrobu jakostních odrůdových vín a přívlastkových vín. Všechna vína jsou vyráběna pomocí moderní technologie, kdy je kladen především důraz na nízkou teplotu při kvašení, která ve vínech zachová maximální množství lehkých ovocných buketních látek

 

Vinařství Petr Bíza Čejkovice

Rodinná firma byla založena v roce 2000 a navazuje na již třetí vinařskou generaci. Vinařství se nachází v obci Čejkovice, která patří k nejteplejším místům v České republice a je jednou ze tří největších vinařských obcí u nás.Vinice se nacházejí na jižních a jihovýchodních svazích se středně hlubokými, propustnými vápenitými půdami. Základní filozofií vinařství je pěstovat révu tak, aby ji hrozny co nejméně zatěžovaly, dále redukovat úrodu a pečovat doslova o jednotlivý hrozen. Ve všech vinicích uplatňujeme přírodě blízké zásady integrované produkce.Všechna vína jsou vyráběna nejmodernějšími technologickými postupy - řízeným kvašením, biologickým odbouráním kyseliny jablečné (u všech červených vín) a vybrané partie pak metodou barrique. Tato vína jsou odrůdově typická, chuťově čistá a plná. Jejich aroma nabízí širokou škálu ovocných vůní a chutí. Vinařství obhospodařuje 3,5 ha vinic.

 

Vinařství Radomil Baloun

Vinařství  Baloun bylo založeno v roce 1991 a v současné době vlastní dva provozy - sklepní hospodářství v Hustopečích a ve Velkých Pavlovicích.
Vinařství téměř celou produkci lahvuje a svá vína směřuje do vyšších kvalitativních skupin určených náročnějším zákazníkům, tedy pro gastronomii a do soukromých archivů.
Vinařství Baloun dodává svá vína pravidelně i na Pražský hrad. Vinařství obhospodařuje 80 ha vinic.

 

Vinařství Rudolf 2

Vinařství Rudolf 2 z Hustopečí je malé, mladé vinařství které začalo s vlastní produkcí v roce 2008. Vinařství je ovšem postavené na pevných základech získaných zkušenostmi s pěstováním vinné révy a zpracováním hroznů ,již jeho otcem Rudolfem. Vína jsou vyráběna v malých šaržích o to více je však kladen důraz na kvalitu. Pan Rudolf Prchal studoval vinařství před více než 14 lety a byl u prvopočátku začínajícího řízeného kvašení které se v roce 1992 začalo používat ve vinařském závodě VINIUM. Vinařství Prchal  si několik odrůd pěstuje samo na vlastních vinicích jde o odrůdy- veltlínské zelené, ryzlink rýnský a frankovku. Další odrůdy nakupuje ze známých viničních tratí. Vína z tohoto vinařství získaly několik ocenění jak doma tak v zahraničí.

 

Vinařství Stapleton-Springer
Stapleton-Springer je vinařství, které se specializuje na odrůdu Pinot noir a cuvée Roučí. Většina vín je připravena na dlouhodobou archivaci, ale vyráběná rosé i lehká červená vína lze pít pro osvěžení již jako mladá. Jsou svěží, harmonická a díky BIO produkci léčivá. Červená vína pochází z 15ha vlastních vinic a hrozny neprodáváme ani nenakupujeme.