Tuzemská vinařská podoblast znojemská (cca 3500 ha)

V této podoblasti najdeme známé obce jako Dolní Kounice, Hodonice, Šatov, Tasovice, Lechovice, Vrbovec.

 

Vinařství Lahofer

Obhospodařuje známé historické viniční tratě v těsné blízkosti Znojma: viniční tratˇ Babičák a viniční trať U Hájku s celkovou výměrou okolo 90 ha. Ve sklepním hospodářství v Tasovicích zpracovávají výhradně hrozny z vlastní produkce, z nich vyrábějí přívlastková vína.

 

Vinařství Vaněk

Malá vinařská firma vznikla v roce 1995 a obhospodařuje necelých 5ha vinic. Vinařství Jana Vaňka se specializuje na produkci výrazných, typických, zejména přívlastkových vín.

 

Vinařství Špalek
Rodinné BIO vinařství, hospodařící na 12 ha vinic na Kraví Hoře u Znojma. Kromě tradičních bílých, růžových a červených vín vyrábí i vína speciální jako vína ledová, vína zrající na kvasnicích a v dubových sudech (Sur lie), vína likérová (Šaler) a vína přírodní, vyráběná ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz). Vyhlášeným červeným vínem je rodinné cuvée Gryllus, zrající rok v malých dubových sudech.
 
Vinařství VINO HORT
Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO. Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klademe důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem naší filozofie se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha